ŞİMDİ SIRA SİZDE.. TARİFSİZSİNİZ

Değerli okurlar…

 Şimdi sıra sizdeŞEHRİMİZDE ve ülkemizde yaşadığımız COVID-19 salgını nedeniyle gastronomi sektörü zor günlerden geçiyor. Birçok işletmenin su üzerinde kalarak, nefes almaya çalıştığını söylesek, sanırım yanılmayız.
Bu dönemde aşçısından şefine, garsonundan servis elamanına, bulaşıkçıdan kuryesine kadar sektör çalışanlarının işleri tehlikeye girdi; aramızda izin kullananlar, işten ayrılanlar, dükkanını açamayanlar var. Ama umut olmadan yaşanmaz, geleceğe umutla bakmalıyız. Kaybedeceğimiz en son şef umudumuz ve moralimiz olmalıdır.
*
İşte bu noktada başta izinde olup, mutfaklara uzak kalan tüm gastronomi profesyonellerine, pandemi nedeniyle evde çalışmak durumunda kalan tüm tüm okurlarımıza, ev hanımlarımıza, evde yemek yapmayı hobi haline getiren mutfağı seven beyefendilere, gastronomiyi meslek olarak seçen tüm öğrencilerimize Hürriyet Bursa’da ‘Tarifsizsiniz ‘ sayfamızı açıyoruz.
Sizin için özel olan lezzetleri Hürriyet Bursa sayfalarında, Bursa Gastronomi Turizmi Derneği katkılarıyla yayınlayacağız. Bu sayfada, sizin hikayenizi, sizin tariflerinizi yazacağız, bu nedenle sayfamızın adı: TARİFSİZSİNİZ..

HİSSETTİRDİĞİ DUYGUYU YAZIN

NASIL YOLLARIM?

Tarifsiz lezzetlerinizle sunduğunuz bu yemeğin sizin için önemini, anlamını ve tarifini yazarak, yemeğin hazırlanması ve sunumunu içeren fotoğraflarıyla birlikte, kendi fotoğrafınızı da ekleyerek; tarifsizsiniz@bursagtd.org adresine gönderin, bu lezzeti tüm Hürriyet Bursa okurlarıyla paylaşın.
Sizin de en çok beğenilen bir yemeğiniz varsa bize gönderin yayınlayalım.
HİKAYESİYLE BİRLİKTE; TARİFİNİZİ, YEMEĞİNİZİN VE SİZİN FOTOĞRAFINI GÖNDEREBİLİRSİNİZ…

Katılmak için TARİFSİZSİNİZ. ÇEK GÖNDER docx dosyasını indirip doldurarak tarifsizsiniz@bursagtd.org adresine gönderebilirsiniz

 

Yorum